Παναθηναϊκός: Από πέρυσι έχει να βάλει δύο γκολ στο ημίχρονο (pic)

Ο Παναθηναϊκός για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα πετυχαίνει 2 γκολ πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου. Στο παιχνίδι που είναι σε εξέλιξη αυτή την στιγμή, το Τριφύλλι βρίσκεται με δύο τέρματα μπροστά από τον Πανιώνιο και κρατά τους 3 βαθμούς στο τσεπάκι του εκτός αν τα πράγματα αλλάξουν εντελώς στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Τελευταία φορά που ο Παναθηναϊκός προηγούνταν με 2 τέρματα στο ημίχρονο, για αγώνα του πρωταθλήματος, ήταν στο τέλος της περασμένης σεζόν στον αγώνα με τον Παναιτωλικό στις 5 Μαΐου του 2019 όπου κέρδισαν οι «πράσινοι» με 4-0. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι είχε ανοίξει το σκορ ο Τάσος Χατζηγιοβάνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 14ο λεπτό και στο 40ο λεπτό ήρθε η σειρά του Φεντερίκο Μακέντα να βρει δίχτυα.

Ο Θεοχάρης πάσαρε πανέμορφα στην περιοχή και ο Ιταλός ανέλαβε δράση πλασάροντας με την μία την μπάλα στο πλεκτό