Παναθηναϊκός: Έβγαζε… φωτιές η Σπυριδωνίδου, πεντάρα το Τριφύλλι!

Καταιγιστικός ο Παναθηναϊκός, "όργια" η Σπυριδωνίδου.

Με την Αναστασία Σπυριδωνίδου να σκοράρει για πρώτη φορά με τα “πράσινα” και να σημειώνει χατ τρικ, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού επικράτησε άνετα εντός έδρας της Ολυμπιάδας Υμηττού σε παιχνίδι για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Παναθηναϊκός έδειξε από την αρχή τη διάθεσή του να «καθαρίσει» το παιχνίδι από νωρίς, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ μόλις στο 4ο λεπτό με τη Σπυριδωνίδου. Λίγο αργότερα (11’) η ίδια διπλασίασε τα τέρματα του «τριφυλλιού» και στο 17ο λεπτό η Κατωπόδη έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την επιστροφή στο ματς, η Ολυμπιάδα Υμηττού βρήκε δίχτυα στο 53’ και μείωσε σε 3-1, όμως 6 λεπτά αργότερα (59’) η Νεφρού απάντησε για το 4-1. Οι φιλοξενούμενες πέτυχαν το δεύτερο τέρμα τους στο 84’ (4-2) κι ένα λεπτό μετά η Σπυριδωνίδου διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Παναθηναϊκός (Ρούβαλης): Γιαννακούλη, Νεφρού (Τσιρούλη), Σιδηρά,  Δημητρίου (Δούλη), Νταρζάνου, Ρόγκαν (Σιαφαρίκα), Κοκοτσάκη, Κατωπόδη (Λόγου), Κανέλλου, Ντομόντ, Σπυριδωνίδου.

14. Ελπίδες Καρδίτσας 1

Εκκρεμούν οι αγώνες: ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 – ΑΕΛ (10η αγωνιστική), Σειρήνες Γρεβενών – Αστέρας Τρίπολης, ΟΦΗ – ΑΕΚ, ΓΠΟ Καστοριάς – ΑΕΛ (12η αγωνιστική).