Παναθηναϊκός Κ19 – Αχαρναϊκός 4-0

Η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού επικράτησε στις εγκαταστάσεις του Κορωπίου, του Αχαρναϊκού με 4-0 χάρη σε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο όπου και πέτυχε όλα τα γκολ.

Σκόρερ του Τριφυλλιού ήταν οι Κώστας (65′,70′) και Νιάρχος (75′,85′), οι οποίοι σκόραραν από δυο φορές ο καθένας.

Οι «πράσινοι» είχαν την υπεροχή στο πρώτο 45λεπτο, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να δημιουργήσουν κάποια σημαντική ευκαιρία για να σκοράρουν.

Ένας… διαφορετικός Παναθηναϊκός εμφανίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με πολύ ανεβασμένη απόδοση και με επιθετικό ποδόσφαιρο κατάφερε να πετύχει τέσσερα τέρματα και να φτάσει στη νίκη με 4-0 επί των φιλοξενούμενων.

Αυτό ήταν ακόμη ένα θετικό δείγμα για την ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου, η οποία δείχνει σε πολύ καλό επίπεδο ενόψει της νέας σεζόν και την πρεμιέρα απέναντι στη Λαμία το ερχόμενο Σάββατο.

Ο προπονητής του Τριφυλλιού ξεκίνησε με τους: Χριστογεώργο, Βαγιαννίδη, Σαντικάι, Σπίνο, Κούτσια, Ηλιάδη, Καλομοίρη, Καρβούνη, Σούλτσε, Αθανασακόπουλο και Τζαβίδα.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Δρόσος, Κώστας, Νιάρχος, Δημοσθενιάδης.