Παναθηναϊκός Β: Φιλική ισοπαλία με τον ΠΑΟ Ρουφ για τους Πράσινους

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού κόντρα στον ΠΑΟ Ρουφ, σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο ΟΑΚΑ.

Ο Σωτήρης Αντωνίου είχε για ακόμη ένα παιχνίδι να κάνει δοκιμές, με τον ίδιο να χρησιμοποιεί 19 παίκτες.

Η ομάδα του Ρουφ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσορκάνι στο 40′, ενώ έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο 66′ με σουτ του Φιλιμέγκα έξω από την περιοχή. Ο Σιδεράς μείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, μείωσε σε 2-1 στο 84′ και ο Σαρδέλης, τέσσερα λεπτά αργότερα σκόραρε από την άσπρη βούλα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Παναθηναϊκός Β: Μαργκόνο (46’ Σουρδής), Τουρκοχωρίτης  (69’ Κρυπαράκος), Σιδεράς, Αντωνίου (79’ Ρόμπι), Μαρτίνης, Βουτσάς (74’ Καραμπάς), Σερπέζης (53’ Εμπό), Φουρτάδο (74’ Καρβούνης), Αθανασακόπουλος (53’ Σαρδέλης), Ταβάρες, Αγκοστίνιο (64’ Μαντσίνι).

ΠΑΟ Ρουφ: Μαρσέλο, Παπουτσογιαννόπουλος, Μκρτσιάν, Δούμας, Κατσούλης, Καλλέργης, Ζαχαρός, Βενάρδος, Τσαρκάνι, Νιτσάκης, Κυριαζής. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Λαμπρίδης, Χατζηλάμπρος, Γαϊτάνης, Φιλιμέγκας, Κουκοβίνης, Σμπώκος, Ντανκέου, Τασιούλης, Ζούνης, Δήμιζας.