Παναθηναϊκός Β’ – Ηρακλής Λάρισας 3-1: Επέστρεψαν στις νίκες οι Πράσινοι

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός Β’, καθώς επικράτησε 3-1 του Ηρακλή Λάρισας στο ΟΑΚΑ για την 28η αγωνιστική της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29′ με τον Τασιουλή, ωστόσο οι Πράσινοι ισοφάρισαν επτά λεπτά αργότερα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασακόπουλου. Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 66ο λεπτό, το Τριφύλλι πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Μαρτίνη, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα, ο Σαρδέλης.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου επέστρεψε στις νίκες, ύστερα από δύο αγωνιστικές και πλέον βρίσκεται στην 7η θέση με 36 βαθμούς.

Παναθηναϊκός Β: Λίλο, Λάμψιας, Προδρομίτης, Σιδεράς, Μαρτίνης (80’ Συμεωνίδης), Καραμπάς (61’ Εμπό), Μαντσίνι (67’ Φουρτάδο), Αθανασακόπουλος, Κυριόπουλος (80’ Βολάκης), Σαρδέλης Καρβούνης (46’ Νταμπίζας).

Ηρακλής Λάρισας: Φαρμάκης, Μπαλαμώτης (76’ Συρεγγέλας), Καμπέρης (86’ Αλτάνης), Γκαλίτσιος, Μπόσιο (86’ Ζαφειρίου), Γκουγκούδης, Λαγωνίδης, Χατζής, Τασιούλης (61’ Λεσάι), Κέρι, Κάσας.