Παναθηναϊκός Β’: Mία ακόμη φιλική νίκη για τη δεύτερη ομάδα του “τριφυλλιού”

Ο Παναθηναϊκός Β’   έδωσε φιλική αναμέτρηση με το Μαρκόπουλο στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2, με τους “πράσινους” να επικρατούν με 2-1. Το παιχνίδι διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο του Μαρκόπουλου.

Στον πάγκο του “τριφυλλιού” βρέθηκε ο άμεσος συνεργάτης του Βαγγέλη Σάμιου στην Κ19 του συλλόγου, Αντρέας Ντρένοβα, ενώ ο νέος τεχνικός του Παναθηναϊκού Β’ Σωτήρης Αντωνίου, παρακολούθησε το παιχνίδι από την εξέδρα.

Το “τριφύλλι” είχε καλύτερη εικόνα από την αντίπαλη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει το προβάδισμα στο 18′, μετά από ατομική προσπάθεια του Ανδρέα Αθανασακόπουλου.

Μάλιστα οι “πράσινοι” θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ωστόσο οι Αθανασακόπουλος και Καράμπας αστόχησαν στην τελική προσπάθεια.

Το Μαρκόπουλο κατάφερε να ισοφαρίσει στο 72′, με τον Μπελέρη να νικάει με κεφαλιά τον Χριστογεώργο, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Εν τέλει αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος ήταν οι παίκτες του Παναθηναϊκού, με τον Ηλιάδη να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο δεύτερό λεπτό των καθυστερήσεων,  μετά από φοβερό σουτ, το οποίο κατέληξε στο “γάμα” της αντίπαλης εστίας.

Μαρκόπουλο: Μπουτσελας, Πάπος, Φλώρος, Λαμπρόπουλος, Μουσταφίδης, Μπελέρης, Βασιλειάδης, Γκεμίσης, Σούλτσε, Νατσιόπουλος, Σταυροθανασόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Στρατής, Σόμογλου, Σουλελές, Τσίκλος, Πικούλης, Πιετρής, Σάκα, Αλέμης, Αλεξανδράκης, Γκέγκα, Κράσι και Ψύχας.

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Σιδεράς, Αντωνίου, Τερεζίου, Καραμπάς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Αγκοστίνιο, Σαρδέλης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μαργκόνο, Ανδρικόπουλος, Ρόμπι, Δημητριάδης, Μαρτίνης, Σερπέζης, Ηλιάδης, Καρβούνης, Φουρτάδο, Αλμπάνης, Ταβάρες και Ματσαδές.