Παναιτωλικός – Βόλος 2-3: Ματσάρα στο Αγρίνιο, αποβλήθηκε ο Καρέλης (vid)

Mε τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε αυτό το διήμερο για τους φίλους του ελληνικού πρωταθλήματος, καθώς Παναιτωλικός και Βόλος πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στο Αγρίνιο, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της έβδομης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 πριν ακόμα συμπληρωθεί το πρώτο 25λεπτο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και πέτυχαν μία σπουδαία ανατροπή. Μάλιστα αξίζει να σημειωθεί πως τα “καναρίνια” ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς ο πρώην “πράσινος” Νίκος Καρέλης, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 44′.

Το σύνολο του Γιάννη Αναστασίου πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 4′ με γκολ του Σενκέλια, ενώ στο 16′, ο Νταγκό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Παρόλα αυτά οι “Βολιώτες” δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε δύο γκολ του Τσοκάνη (27′, 35′). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με γκολ του Κούτσια στο 78′.