Περίπατος για την Εθνική… 3-0 την Κύπρο!

UEFA NATIONS LEAGUE 2022 / ΕΛΛΑΔΑ - ΚΥΠΡΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ / EUROKINISSI)

Σε υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε ο αγώνας με την Κύπρο για την Εθνική μας ομάδας, με την “Γαλανόλευκη” του Γκουστάβο Πογιέτ να επικρατεί των Κυπρίων με 3-0 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Η Εθνική μας ομάδα πήρε προβάδισμα με τον Μπακασέτα στο 8′ και διπλασίασε τα τέρματα της 12 λεπτά νωρίτερα, με τον αρχηγό της Εθνικής μας ομάδας να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Παυλίδη. Το τελικό 3-0 έγραψε με πανέμορφη ενέργεια και σουτ στο παραθυράκι ο Λημνιός στο 48′.

Επίσημο ντεμπούτο για τον Σωτήρη Αλεξανδρόπουλο με την “Γαλανόλευκη”, με τον μέσο του Παναθηναϊκού να περνάει ως αλλαγή για την Ελλάδα στο 52′ στην θέση του Μανώλη Σιώπη.

Παγωμάρα επικράτησε στο Παναθεσσαλικό δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με τον Δημήτρη Λημνιό να γυρνάει το γόνατο του και να αποχωρεί με φορείο από το γήπεδο. Τις επόμενες ημέρες θα εκτιμηθεί η κατάσταση του.