Ποδόσφαιρο σάλας: Ανεβαίνει συνεχώς το Τριφύλλι, 5-1 την Ελίτ

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού κατάφερε και κέρδισε την Ελίτ με 5-1 και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογικής κατάταξης μαζί με τον Δούκα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι βρήκαν πολλούς κλειστούς διαδρόμους με αποτέλεσμα να δυσκολευτούν αρκετά, όμως κατάφεραν να βρουν δίχτυα στο 15′ με τον Ηλιάδη κάνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 25′ να ισοφαρίσουν με τον Κιούση, όμως κάπου εκεί οι “πράσινοι” πήραν ξανά τα… πάνω τους πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ σε 14 λεπτά με τους Ντάρλα (26′,35′), Κάλκο (33′) και Οικονομόπουλο (39′).

Δείτε παρακάτω την ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού:

Στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Δούκα βρίσκεται πλέον το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού , έπειτα από την αποψινή του νίκη κόντρα στην Ελίτ με 5-1.
Οι «πράσινοι» δυσκολεύτηκαν στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να βρουν τα αντίπαλα δίχτυα με τον Ηλιάδη στο 15΄ ο οποίος έκανε το 1-0 και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 25 με τον Κιούση ωστόσο κάπου εκεί αφυπνίστηκαν οι «πράσινοι» και πέτυχαν τέσσερα διαδοχικά γκολ με τους Ντάρλα (26΄, 35΄), Κάλκο (33΄) και Οικονομόπουλο (39΄).