Προϊστορία: Να δώσει συνέχεια στην καλή παράδοση (vid)

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει σήμερα στις 17:15 τον Απόλλωνα Σμύρνης στο ΟΑΚΑ σε εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Superleague Interwetten. Το Τριφύλλι έχει  πολύ καλή προϊστορία στα εντός έδρας παιχνίδια με τον Απόλλωνα. Συγκεκριμένα σε 41 αναμετρήσεις οι Πράσινοι έχουν 31 νίκες, 8 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Δείτε αναλυτικά όλα τα εντός έδρας αποτελέσματα μέχρι τώρα απέναντι στην “Ελαφρα Ταξιαρχία”:

24/11/2018: Παναθηναϊκός-Απόλλων 5-1

Τo τελευταίο παιχνίδι των δύο ομάδων για το ελληνικό πρωτάθλημα διεξήχθη στις 24 Νοεμβρίου του 2018, με το Τριφύλλι να επικρατεί με 5-1. Ο Μακέντα άνοιξε το σκορ στο 15′, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του και της ομάδας του στο 41′.  Το 3-0 έγινε στο 58′ από τον Κουρμπέλη, ενώ ο Ινσούα 4 λεπτά αργότερα με ένα πανέμορφο γκολ, ανέβασε κι άλλο το δίχτυ του σκορ.. Ο Σικαμπάλα μείωσε για τους φιλοξενούμενους, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Γιόχανσον στις καθυστερήσεις.