Προκριματικά Euro 2024: “Έλαμψαν” οι Σπόραρ και Τσέριν, αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Μλαντένοβιτς (vids)

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι δύο Σλοβένοι του Παναθηναϊκού Άντρατζ Σπόραρ και Άνταμ Τσέριν. στην εντός έδρας νίκη της ομάδας τους επί της Βόρειας Ιρλανδίας με 4-2 (για τα προκριματικά του Euro 2024).

Aμφότεροι αγωνίστηκαν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, με τον 29χρονο επιθετικό να πετυχαίνει δύο γκολ (είχε και ένα δοκάρι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους) και τον 24χρονο μέσο να μοιράζει την ασίστ στον Σέσκο για το 3-1.

Κατά τα άλλα αριστερός μπακ του “τριφυλλιού” Φίλιπ Μλαντένοβιτς πέρασε ως αλλαγή (στην ανάπαυλα του ημιχρόνου) στην εντός έδρας ήττα της Σερβίας από την Ουγγαρία με 2-1. Τέλος ο Φώτης Ιωαννίδης δεν πήρε χρόνο συμμετοχής στην ήττα της Ελλάδας από την Ολλανδία.