Πρωτάθλημα με Παναθηναϊκό ρεκόρ στον ανώμαλο δρόμο

Iδιαίτερη η σημερινή για τον Ερασιτέχνη Παναθηναϊκό. Σαν σήμερα πριν από 91 χρόνια το Τριφύλλι αναδείχτηκε πρωταθλητής στο αγώνισμα του ανώμαλου δρόμου. Ο Χρύσανθος Τσουκαλάς τερμάτισε δεύτερος με χρόνο 26.49.0, ενώ ο Χρήστος Σάρρας βγήκε πέμπτος. Αξίζει να σημειωθεί ότι η συγκεκριμένη επίδοση για τη συγκεκριμένη απόσταση αποτελεί Παναθηναϊκό ρεκόρ.

Διαβάστε αναλυτικά το δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη:

Η σημαία του «τριφυλλιού» σηκώθηκε ψηλότερα από όλες στο πανελλήνιο πρωτάθλημα του ανωμάλου δρόμου που έγινε σαν σήμερα πριν από 91 χρόνια στην Αθήνα.
Η εκκίνηση και ο τερματισμός έγιναν στο Παναθηναϊκό Στάδιο σε μια απόσταση 9 χιλιομέτρων και ο Παναθηναϊκός αναδείχτηκε πρωταθλητής, αφήνοντας στη δεύτερη θέση τον Ηρακλή.

Ο Χρύσανθος Τσουκαλάς κατέλαβε τη δεύτερη θέση με χρόνο 26.49.0 ενώ ο Χρήστος Σάρρας ήταν πέμπτος . Αξίζει να σημειωθεί ότι η συγκεκριμένη επίδοση για τη συγκεκριμένη απόσταση αποτελεί Παναθηναϊκό ρεκόρ.

Ακόμα σε υψηλή θέση τερμάτισε και ο Ράμμος , με τα καλά πλασαρίσματα των πράσινων αθλητών να χαρίζουν στον σύλλογο τη κορυφή.