Πρώτη νίκη για το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-0 εκτός έδρας του ΓΣ Σαλαμίνας.

Μετά την ήττα από την ΑΕΚ στο ντέρμπι της πρεμιέρας, οι “πράσινοι” ήθελαν το θετικό αποτέλεσμα για να μην μείνουν από νωρίς μακριά από τους αντιπάλους τους στο κυνήγι της πρώτης θέσης και το πέτυχαν.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τους Κάλκο και Παούρη να βρίσκουν δίχτυα.

Κατά την διάρκεια της αναμέτρησης, τραυματίστηκε ο Πολίτης και αύριο (01/05) το πρωί θα εξεταστεί για να διαπιστωθεί αν ο τραυματισμός του είναι σοβαρός.

Αναλυτικά  η ανακοίνωση στο σάιτ του Ερασιτέχνη:

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού ανασυντάχθηκε γρήγορα μετά την ήττα της πρεμιέρας από την ΑΕΚ και την δεύτερη αγωνιστική επικράτησε εκτός έδρας του ΓΣ Σαλαμίνας με 0-2.

Οι «πράσινοι» διαμόρφωσαν το τελικό σκορ από το πρώτο ημίχρονο χάρη σε τέρματα που πέτυχαν οι Κάλκος και Παούρης.

Τέλος, κατά την διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκε ο Πολίτης και την Τρίτη το πρωί θα διαπιστωθεί η κατάσταση του.

Παναθηναϊκός (Γράψας) : Μπάρδης, Γκρίτζαλης, Πολίτης, Κορακάκης, Δημακόπουλος, Κάλκος, Ντάρλας, Μπελτσίδης, Κατεβτσιάν, Παούρης, Μουρτζούκος, Παπαευστρατίου, Ηλιάδης και Οικονομόπουλος.