Σε… τροχιά πλέι οφ ο Παναθηναϊκός – Αυτή είναι η βαθμολογία (vids)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-1 απέναντι στην ΑΕΚ και ήταν ο μεγάλος νικητής στο αθηναϊκό ντέρμπι. Οι “πράσινοι” μπήκαν αποφασισμένοι στον αγώνα και οι προσπάθειες τους ανταμείφθηκαν στο 34ο λεπτό όταν ο Μακέντα άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ. Έντεκα λεπτά αργότερα οι “πράσινοι” πήραν “αέρα” δύο τερμάτων με τον Κουρμπέλη να εκμεταλλεύεται την πάσα του Ζαγαρίτη.

Το Τριφύλλι πήρε τη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα και παράλληλα μία βαθμολογική “ανάσα”. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πλέον στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς σε 11 παιχνίδια. Ενώ είναι πίσω 4 βαθμούς από την ΑΕΚ που έχει όμως 2 ματς λιγότερα.

Η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι αντιμετωπίζει το ερχόμενο Σάββατο (12/12) τον ΠΑΣ Γιάννινα εντός έδρας (πιθανότατα στη Λεωφόρο) εκεί όπου οι “πράσινοι” έχουν στο μυαλό τους μόνο τη νίκη.