Σερπέζης στο Trifilara.gr: “Πιστεύω ότι φέτος είναι η χρονιά μας”

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της ΑΕΚ με 2-0 στο αθηναϊκό ντέρμπι του πρωταθλήματος Κ19. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος του Τριφυλλιού, Δημήτρης Σερπέζης, μετά το τέλος της αναμέτρησης τόνισε ότι οι “πράσινοι” κυριάρχησαν σε όλη τη διάρκεια του ματς.

Συν της άλλοις ο νεαρός χαφ δήλωσε ότι η εμφάνιση απέναντι στον Άρη, πείσμωσε την ομάδα και η αντίδραση βγήκε στο γήπεδο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού στο Trifilara.gr:

Για το ματς: “Από την αρχή μπήκαμε πολύ δυνατά, είχαμε την εντολή να παίξουμε στα δέκα πρώτα λεπτά πολύ πιεστικά. Κυριαρχήσαμε, είχαμε από το πρώτο λεπτό φάσεις για γκολ και συνεχίσαμε έτσι μέχρι το 90′. Δεν νομίζω ότι υπήρχε κάποιο σημείο του παιχνιδιού όπου η ΑΕΚ να ήταν καλύτερη από εμάς”.

Για το αν τους πείσμωσε η ήττα από τον Άρη:Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο μας πείσμωσε η εμφάνισή μας. Δεν ήταν τόσο πολύ η ήττα, αλλά η απόδοσή μας ήταν το πρόβλημα. Είπαμε σαν ομάδα ότι πρέπει να βγάλουμε αντίδραση και η νέα χρονιά ξεκίνησε πολύ καλά. Πλέον κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά μέχρι το τέλος”.

Για τις πιθανότητες τίτλου:Εννοείται ότι μπορούμε. Είμαστε μια ομάδα που τα τελευταία χρόνια βρίσκεται κοντά στον τίτλο. Πιστεύω φέτος ότι θα είναι η χρονιά μας”.

Για το γκολ που πέτυχε:Στις δύο προηγούμενες φάσεις είχα πάει να σουτάρω αλλά τελικά αυτό δεν έγινε. Τη συγκεκριμένη στιγμή, το αποφάσισα, σούταρα και τελικά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα”.