Σκόραρε ο Μπεργκ στην νίκη επί της Σπαρτάκ Μόσχας

Η νέα ομάδα του Μάρκους Μπεργκ, Κρασνοντάρ, επικράτησε στην έδρα της επί της Σπαρτάκ Μόσχας με 2-1, με τον Σουηδό “κίλερ” να βρίσκει δίχτυα.

Συγκεκριμένα ο Μπεργκ, άνοιξε το σκορ, μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης. Η Κρασνοντάρ είχε κερδίσει ένα κόρνερ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σουλεϊμάνοβ.

Η μπάλα ήρθε προς το μέρος του πρώην φορ του Τριφυλλιού, εκείνος κατέβασε πολύ ωραία με το στήθος και από πολύ κοντινή απόσταση έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Έπειτα στο 20′ Πέτροβ, σκόραρε με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, έπειτα από ασίστ του Αρί, για να δώσει προβάδισμα δύο γκολ στην Κρασνοντάρ.

Η Σπαρτάκ Μόσχας κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Λάρσσον, όμως στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι το 2-1 του ημιχρόνου, έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον η ομάδα του Μάρκους Μπεργκ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 26 βαθμούς, την οποία μοιράζεται με τις Λοκομοτίβ Μόσχας, Ρόστοβ και Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης. Μόλις ένα βαθμό κάτω με 25 βρίσκεται η ΤΣΣΚΑ Μόσχας.