Σπουδαία νίκη της Κ17 του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι “αιωνίων”!

Του Αργύρη Ντέμου

Με γκολ του Ναλιτζή στο 6ο λεπτό, η Κ17 του Παναθηναϊκού κέρδισε 1-0 την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού σε παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στο “Γ. Καλαφάτης”.

Οι Πράσινοι ήταν καλύτεροι από τους “ερυθρόλευκους” και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στα πρώτα λεπτά. Ο Νότα έκανε υπέροχη ατομική ενέργεια και από τη δεξιά πτέρυγα γύρισε τη μπάλα στον Ναλιτζή, ο οποίος με πλασέ σκόραρε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού είχαν ευκαιρίες με τον Πιτσώτη στο 10′, τον Ναλιτζή στο 25′ και τον Λάζαρη στο 63′, κατακτώντας δίκαια τους τρεις βαθμούς στο ντέρμπι των… πιτσιρικάδων.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Δάμης, Πιτσώτης, Διαμαντής, Λιατίφης, Νικολετόπουλος, Λάζαρης, Νότας, Ναλιτζής και Τόμπρας.