Super League: O Φαμπιάνο “λύτρωσε” τον Άρη, πρώτη νίκη για τον Παναιτωλικό στο φετινό πρωτάθλημα (vid)

Ολοκληρώθηκαν οι σημερινοί αγώνες της Super League, με τον Παναιτωλικό να κάνει “σεφτέ” για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα και τον Άρη να επικρατεί με 1-0 του Πανσερραϊκού στη Θεσσαλονίκη χάρη σε γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Θυμίζουμε ότι η Λαμία κέρδισε χθες (20/10) τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1.

Ο ήρως των “κίτρινων” δεν ήταν άλλος από τον Βραζιλιάνο στόπερ Φαμπιάνο Λέισμαν, καθώς ο 31χρονος κεντρικός αμυντικός νίκησε τον Χόβαν στο έβδομο λεπτό του έξτρα χρόνου, χαρίζοντας έτσι το “τρίποντο” στην ομάδα του.

Στο άλλο αποψινό ματς οι “Αγρινιώτες” επικράτησαν εντός έδρας με 2-0 του Βόλου. Σκόρερ για τους νικητές χρίστηκαν οι Λιάβας και Ντουάρτε. Δείτε εδώ τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης: