Τα highlights του Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-1 της Παναχαϊκής βάζοντας τις βάσεις από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Οι παίκτες του Γιώργου Δώνη, πήραν σκορ πρόκρισης στην Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή για τους “16” του Κυπέλλου Ελλάδας. Στο πρώτο ημίχρονο οι “πράσινοι” κατάφεραν να χτίσουν τα θεμέλια για τη νίκη. Ωστόσο στο δεύτερο μέρος το Τριφύλλι έριξε τους ρυθμούς του (ίσως και ενόψει Τούμπας) και παραλίγο να το πληρώσει όταν έγινε 1-2. Το τρίτο γκολ κάνει πιο εύκολη την ρεβάνς στο ΟΑΚΑ στις αρχές Δεκέμβρη. Να πούμε πως αυτή ήταν η πρώτη φετινή νίκη με περισσότερα από ένα τέρματα και συνδυάστηκε με την με το ντεμπούτο της ρετρό φανέλας του τριφυλλιού από τη σεζόν 1993-94.

Πέρα από το θετικό αποτέλεσμα, στα θετικά και το ντεμπούτο του Φάουστο Τιένθα. Ο Ισπανός χαφ χρειάστηκε χρόνο έτσι ώστε να φτάσει φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο φυσικής κατάστασης, προκειμένου να πάρει λεπτά συμμετοχής. Αγωνίστηκε για 25 λεπτά και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο την στιγμή που η ομάδα της Πάτρας ένα λεπτό νωρίτερα είχε μειώσει στο σκορ.

ΣΚΟΡΕΡ: 64′ Μωραΐτης/26′ Μπουζούκης, 45+1′ Μωραΐτης (αυτ), 72′ Κουρμπέλης