Tα Highlights του ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (vid)

Ο Παναθηναϊκός, αν και προηγήθηκε δύο φορές δεν κατάφερε να βγει νικητής κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα σε 110′ λεπτά αγώνα.

Οι “πράσινοι”  πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ζαχίντ στο 44′ μετά από λάθος πάσα του Κρέσπο στον τερματοφύλακα του. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-1.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο “δικέφαλος του βορρά” πίεσε και ισοφάρισε με τον Βιεϊρίνια στο 65′. Το Τριφύλλι σε μια αντεπίθεση στο 87″ έκανε το 1-2 με τον Μακέντα. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι το 2-2 με πέναλτι μετά από χρήση VAR στο 110′ ξανά με τον Πορτογάλο, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.