Θρίαμβος των Παίδων του Παναθηναϊκού απέναντι στην ΑΕΚ

Οι Παίδες του Παναθηναϊκού επικράτησαν εκτός έδρας της ΑΕΚ με το εντυπωσιακό 4-1, πραγματοποιώντας ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση τη φετινή σεζόν. Η ομάδα του Θωμά Μαυρουδή δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Δικέφαλο και δίκαια νίκησε, προηγούμενη μάλιστα με 4-0 από το ημίχρονο. Σκόρερ του Τριφυλλιού ήταν οι Σταγάκης, Διαμαντής, Λιατίφης και Καλοσκάμης.

Οι “πράσινοι” μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα και προηγήθηκαν στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Το γρήγορο γκολ επηρέασε τα παιδιά της ΑΕΚ, ενώ ταυτόχρονα έδωσε.. φτερά στην Κ15 του Τριφυλλιού. Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου, οι “πράσινοι” κατάφεραν να φτάσουν τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Όπως είναι λογικό στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα ήταν πιο αργός. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να σκοράρουν, με το 4-1 να είναι το τελικό σκορ. Με το “τρίποντο” της νίκης, ο Παναθηναϊκός έφτασε τους 15 βαθμούς μείωσε και πάλι τη διαφορά στους 2 από τον Ατρόμητο που βρίσκεται στην κορυφή με 17. Οι Περιστεριώτες επικράτησαν χθες (29/11) του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0.

Η σύνθεση του Τριφυλλιού

Παναθηναϊκός (Μαυρουδής): Παπανικολόπουλος, Νικολετόπουλος, Δάμης, Πιτσώτης, Χασανάγκο, Λιατίφης, Καλοσκάμης, Σπαθάρης, Σταγάκης, Διαμαντής, Νότας

Ως αλλαγές πέρασαν οι Ορμενάι, Κατοπόδης, Κανάκης, Παπατριανταφύλλου και Τόμπρας.