Το καθαρό πέναλτι που δε δόθηκε στον Κονάν (vid)

Η ομάδα του Λεβαδειακού μπορεί να κέρδισε την Κέρκυρα με 1-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 2, ωστόσο δεν του δόθηκε καθαρό πέναλτι, με πρωταγωνιστή τον δανεικό από τον Παναθηναϊκό, Κονάν.

Πιο συγκεκριμένα, ο Τσιμπούκας “γκρέμισε” τον παίκτη του Λεβαδειακού, με το διαιτητή της συνάντησης να μη δείχνει την άσπρη βούλα. Οι Βοιωτοί ζήτησαν πέναλτι, αλλά ο διαιτητής Μπακογιάννης, δεν καταλόγισε παράβαση και έτσι αρνήθηκε πέναλτι επάνω στον Κονάν που ανατράπηκε ξεκάθαρα από τον παίκτη της Κέρκυρας.

Να πούμε, πως στο μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο εκ των πρωταγωνιστών Κονάν γύρισε την μπάλα στην μικρή περιοχή με τον Αργυρόπουλο προ κενής εστίας να σκοράρει.

Δείτε τη φάση στο 4:30 του βίντεο: