Το παρθενικό γκολ του Θεοχάρη (vid)

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής για την Super League 2 ,ο Λεβαδειακός νίκησε 4-0 εκτός έδρας τον Διαγόρα.

Οι Βοιωτοί επικράτησαν με το ευρύ 4-0 και έφτασαν τους 31 βαθμούς με 8 νίκες, επτά ισοπαλίες και δύο ήττες.

Οι φιλοξενούμενοι ως το 70′ είχαν 5 τελικές προσπάθειες, ωστόσο οι αλλαγές έφεραν τα πάνω-κάτω. Ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει “αέρα” τριών τερμάτων (!), ωστόσο το τέταρτο γκολ είχε “πράσινο” ενδιαφέρον.

Συγκεκριμένα, ο 22χρόνος Βαγγέλης Θεοχάρης, ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από τον Παναθηναϊκό, σκόραρε το πρώτο του τέρμα στο 94ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4. Ο νεαρός άσος πραγματοποίησε μόλις την πέμπτη του συμμετοχή φέτος.

Αξιοσημείωτο είναι πως πέτυχε το παρθενικό του τέρμα έπειτα από συνολικά 25 λεπτά που έχει αγωνιστεί.

ΣΚΟΡΕΡ: 73′, 83′ Κωστή, 89′ Πολέτο, 90’+5′ Θεοχάρης