Τραγικός ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Μακάμπι!

Αποκαρδιωτική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Μακάμπι!

Τραγικός ο Παναθηναϊκός, προβλημάτισε στο πρώτος μέρος του αγώνα με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και βρίσκεται στο -15 (24-39) στην ανάπαυλα!

Οι Πράσινοι δεν στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων σε καμία από τις δύο πλευρές του παρκέ. 15-20 το επιμέρους σκορ του πρώτου δεκαλέπτου, 9-19 του δεύτερου, οκτώ λάθη και 8/30 σουτ για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν.

Μοναδικός διασωθέντας από το “ναυάγιο” του πρώτου ημιχρόνου είναι ο Κώστας Αντετοκούνμπο, ο οποίος έχει 5 πόντους, ενώ προσπαθεί και στην άμυνα.