Τρελαίνει κόσμο ο “Φαραώ” του Παναθηναϊκού!

Άλλο ένα γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού πέτυχε ο Μπιλάλ, τρελαίνοντας… κόσμο με την αποτελεσματικότητα του! Ο 16χρονος Αιγύπτιος επιθετικός ήταν ένας από τους διακριθέντες στη σημαντική εκτός έδρας νίκη που πέτυχε η Κ17 του Παναθηναϊκού επί της ΑΕΚ με 3-1 και στην πρώτη του παρουσία στο βασικό σχήμα της ομάδας του, βρήκε και πάλι δίχτυα!

Ο γεννημένος στις 21 Νοεμβρίου του 2003 φορ, έχει πετύχει μέχρι τώρα τέσσερα τέρματα σε 270 αγωνιστικά λεπτά. Δηλαδή σκοράρει ένα γκολ ανά 67,5 λεπτά! Αν μη τι άλλο το ποσοστό σκοραρίσματος του Μπιλάλ Αμπντελραχμάν είναι εντυπωσιακό και οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένοι με την παρουσία του στους πρώτους μήνες που αγωνίζεται στο Τριφύλλι.

Το τέρμα που σημείωσε ο Μπιλάλ στο Αθηναϊκό ντέρμπι των μικρών ήταν… φορίσιο. Στο 25ο λεπτό, υποδέχθηκε τη μπάλα με την πλάτη στη μεγάλη περιοχή, γύρισε και σούταρε με το αριστερό, στέλνοντας τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα των “κιτρινόμαυρων”.