Τρίτωσε το…καλό με Δρακόπουλο!

Ο Γιώργος Δρακόπουλος έφερε το τρίτο συνεχόμενο μετάλλιο για το τμήμα κολύμβησης ΑμεΑ του Παναθηναϊκού, αυτή τη φορά στα 100μ. ελεύθερο ενώ διεκδικητής μεταλλίου ήταν και ο Θοδωρής Μωραϊτης.

Συνέχισαν να «φορτώνουν» μετάλλια τα «δελφίνια» του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα κολύμβησης ΑμεΑ στο ΟΑΚΑ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής και πάλι ήταν ο Γιώργος Δρακόπουλος ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 1.24.4 κάνοντας μια ακόμα εξαιρετική κούρσα στην κατηγορία S10.

Σε υψηλά επίπεδα κυμάνθηκε και η απόδοση του Θοδωρή Μωραϊτη ο οποίος πήρε την 4η θέση με χρόνο 1.33.5 και βελτίωσε κατά πολύ το ατομικό του ρεκόρ.

Η προσπάθεια των αθλητών του κόουτς Παναγιώτη Παϊπέτη ολοκληρώνεται αύριο το απόγευμα στις 6.30μ.μ. με τα αγωνίσματα των 200μ. ελεύθερο και 400μ. ελεύθερο.