Τσέλσι-Μόρκαμ: Γκολ αξίας… 173 εκατ. ευρώ! (vid)

Η Τσέλσι επικράτησε με 3-0 της Μόρκαμ για το κύπελλο Αγγλίας και παρότι οι φιλοξενούμενοι ήταν κατώτεροι, σε δυναμική, από τους «μπλε», ο Φρανκ Λάμπαρντ χρησιμοποίησε αρκετά «αστέρια» του ρόστερ.

Ο Μέισον Μάουντ ήταν ο άνθρωπος που άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, όμως το τέρμα του 44ου λεπτού, είχε άλλη βαρύτητα. Συγκεκριμένα, για την επίτευξη του 2-0, συνεργάστηκαν όλα τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα του αγγλικού συλλόγου για πρώτη φορά φέτος.

Ο Χακίμ Ζίγιες έβγαλε την σέντρα, ο Και Χάβερτς έπιασε την κεφαλιά και έδωσε έτοιμο γκολ στον Τίμο Βέρνερ. Το συγκεκριμένο γκολ, κοστίζει συνολικά… 173 εκατ. ευρώ, αν προσθέσουμε τα ποσά που έδωσε η Τσέλσι για να κάνει δικό τους αυτούς τους τρεις ποδοσφαιριστές.