Βασικοί όλοι οι διεθνείς του Παναθηναϊκού στην ήττα της Εθνικής Νέων

Η Εθνική Νέων αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ουκρανία σε φιλική αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-1. Η “γαλανόλευκη” είχε αρκετά καλή απόδοση στον αγώνα και προηγήθηκε με 1-0 στο 52′ με γκολ του ποδοσφαιριστή της Ξάνθης, Γιάννη Φάκκη.

Ώστόσο, οι Έλληνες διεθνείς έχασαν τη συγκέντρωσή τους στο δεκάλεπτο 68′-78′, με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο γκολ. Ζαγαρίτης, Βαγιαννίδης, Αλεξανδρόπουλος, Αθανασακόπουλος και Τζαβίδας αγωνίστηκαν με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα από το ξεκίνημα. Ο Αλεξανδρόπουλος έπαιξε και στα 90 λεπτά, ενώ οι υπόλοιποι έγινα αλλαγή από το 60 και μετά.

Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν εκ νέου την Πέμπτη (10/10) και πάλι σε μία αναμέτρηση φιλικού χαρακτήρα, ενόψει των προκριματικών του Euro 2020.

Η ενδεκάδα της Εθνικής Νέων: Μανδάς, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Κοκκοβάς, Μιχελής, Αλεξανδρόπουλος, Θυμιάνης, Τζαβίδας, Τζίμας, Αθανασακόπουλος, Φακκής.

Αγωνίστηκαν και οι: Αθανασίου, Τσακίρης, Λιάβας, Σουρλής, Τζόλης, Γιαξής.