Βασικός ο Περέιρα στην ήττα της Ουντινέζε από τη Μίλαν (vid)

O Aργεντινός επιτελικός μέσος της Ουντινέζε Ρομπέρτο Περέιρα, αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια της εκτός έδρας αναμέτρησης της ομάδας του με τη Μίλαν, για την πρώτη αγωνιστική της Serie A. Μάλιστα ο 31χρονος μοίρασε την ασίστ στον Μασίνα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον τελευταίο να σκοράρει με κεφαλιά, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 2-2.

Θυμίζουμε ότι το όνομα του Περέιρα γράφτηκε στο “πράσινο” ρεπορτάζ το φετινό καλοκαίρι, με τον παίκτη να βρίσκεται ψηλά στη λίστα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

Για την ιστορία οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 4-2.  Η Ουντινέζε προηγήθηκε στο 2′ με τον Μπεκάο, ωστόσο οι “ροσονέρι” ανέτρεψαν το ματς μέσα σε τέσσερα λεπτά χάρη σε τέρματα των Ερντάνεζ (11′) και  Ρέμπιτς (15′). Παρόλα αυτά οι “ασπρόμαυροι” κατάφεραν να αντιδράσουν πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ισοφαρίζοντας με τον Μασίνα στις καθυστερήσεις.

Ο Ντίαζ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του στο 46′, ενώ ο Ρέμπιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 68′, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.