Βαθμολογία Super League: Μείωσε στο -4 από τον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ

Ο Παναθηναϊκός είχε δεύτερη σερί απώλεια βαθμών κόντρα στον ΟΦΗ, μετά από αυτή στη Νίκαια και με αυτό τον τρόπο έχασε το μεγάλο βαθμολογικό προβάδισμα που είχε καθώς είδε την ΑΕΚ να τον πλησιάζει στους τέσσερις βαθμούς.

Το πρωτοπόρο Τριφύλλι έχασε τέσσερις πολύτιμους βαθμούς σε δύο ματς και αντί να είναι στο +8, βρίσκεται στο +4, χάνοντας κατά πολύ το… μαξιλαράκι ασφαλείας που είχε ενόψει του ντέρμπι με τον “Δικέφαλο” που θα λάβει χώρα στις 8 Ιανουαρίου στην “Opap Arena”.

Οι Πράσινοι που απέκτησαν μόλις στο 10ο λεπτό αριθμητικό πλεονέκτημα κόντρα στους Κρητικούς μετά την αποβολή του Γιοχού, δεν κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Λάρσον στο 58′. Τα χειρότερα για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς, γλίτωσε ο Ιωαννίδης, ο οποίος βρήκε δίχτυα στις καθυστερήσεις του αγώνα για το τελικό 1-1.

Πέρα από την “Ένωση”, ο Παναθηναϊκός είδε και τον Ολυμπιακό να μειώνει στο -10, μετά τη νίκη του με 5-0 επί του Αστέρα Τρίπολης.