Βεργίδου στο Trifilara.gr: “Δεν θα σταματήσουμε να παλεύουμε σε κάθε ματς”

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού βρέθηκε στη Σαντορίνη και αντιμετώπισε τον Α.Ο. Θήρας στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της VolleyLeague. Παρόλο το πάθος και τη θέληση που έδειξε, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και ηττήθηκε με 3-2, παίρνοντας όμως ένα σημαντικό και πολύτιμο πόντο ενόψει της συνέχειας.

Μετά το τέλος του αγώνα, η Όλγα Βεργίδου μίλησε στο Trifilara.gr για τον αγώνα με τον Α.Ο. Θήρας, το επόμενο ματς με τον Άρη αλλά και τον κόσμου του Παναθηναϊκού που τον έχουν ανάγκη να βρεθεί δίπλα τους στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για τον αγώνα στη Σαντορίνη:Θεωρώ ότι παίξαμε 4 σετ πολύ καλά δώσαμε όλες μας τις δυνάμεις και απλά πιστεύω ότι δεν ήμασταν αρκετά συγκεντρωμένες για να τελειώσουμε τον αντίπαλο. Κάναμε αρκετά λάθη στο τάι-μπρέικ από την αρχή του σετ. Ήταν υπόθεση 10 λεπτών και έπρεπε να μείνουμε συγκεντρωμένες από την αρχή έως το τέλος.

Σίγουρα έπαιξε ρόλο και η κούραση από το παιχνίδι της Τρίτης με τον Ολυμπιακό, όπου και εκεί παίξαμε 5 σετ με ένταση. Αλλά δεν θα σταθώ σε αυτό. Κρατάμε τον πόντο που είναι πολύ σημαντικός για τη συνέχεια του πρωταθλήματος και  δεν θα σταματήσουμε να παλεύουμε σε κάθε ματς“.

Για το παιχνίδι με τον Άρη: “Όλα τα παιχνίδια είναι καταρχήν δύσκολα και το ματς με τον Άρη είναι επικίνδυνο. Θα πρέπει να παίξουμε αποφασιστικά από την αρχή. Η ψυχολογίας μας είναι καλή. Μπορεί να έχουμε δύο ήττες στα τελευταία δύο παιχνίδια, όμως παίζουμε καλά και παλεύουμε. Και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε“.

Για τον κόσμο του Παναθηναϊκού: “Πάντα έχουμε ανάγκη τον κόσμο την παρουσία του κόσμου. Θέλουμε  να βρίσκεται στο πλευρό μας. Μας δίνουν την ώθηση και τη δύναμη για το τρίποντο. Ο κόσμος είναι τρομερός. Έχουμε “καυτή” έδρα και για άλλη μία φορά ελπίζω να είναι εκεί για να μας βοηθήσει“.