ΑΕ Μυκόνου-Παναθηναϊκός 0-6: Άνετες κι… ωραίες στη Μύκονο!

Το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε άνετα στη Μύκονο κόντρα στην τοπική ομάδα κάνοντας επίδειξη δύναμης με 6-0.

Με εμφατικό τρόπο πέρασε από το κυκλαδίτικο νησί το «τριφύλλι» καθώς επιβλήθηκε της τοπικής ομάδας με 6-0. Ο ΠΑΟ έδειξε από την αρχή τις άγριες διαθέσεις του καθώς μπήκε μπροστά στο σκορ από το δεύτερο λεπτό ενώ στο πεντάλεπτο είχε διπλασιάσει ήδη τα τέρματα του.

Στο 10΄ οι «πράσινες» ανέβασαν τον δείκτη του σκορ με 3-0 και στο 33 έγινε το 4-0 και στο 38΄ το 5-0. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ήρθε το 6-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και ο ΠΑΟ κατέβασε ταχύτητα και το σκορ παρέμεινε το ίδιο.