Ασύλληπτη επτάρα της Λίβερπουλ επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η Λίβερπουλ ήταν καταιγιστική στο ντέρμπι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, διαλύοντας την ομάδα του Τεν Χάαγκ με 7-0 (!), σε ονειρικό βράδυ για την ομάδα του Κλοπ!

Οι κόκκινοι άνοιξαν το σκορ στο με πολύ όμορφο πλασέ του Χάκπο, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Νούνιες. Ο Χάκπο έκανε το 3-0 στο 50’, ενώ ο Σαλάχ με εξαιρετικό σουτ πέτυχε το τέταρτο γκολ της Λίβερπουλ στο 66ο λεπτό. Η ομάδα του Κλοπ δεν σταμάτησε εκεί. Ο Νούνιες με κεφαλιά έκανε το 5-0 στο 75’, ο Σαλάχ το 6-0 στο 83’ και το κερασάκι στην τούρτα πρόσθεσε ο Φιρμίνο στο 88ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η ευρύτερη νίκη των Λιβερπούντλιανς επί της ομάδας του Μάντσεστερ στο Άνφιλντ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ!