Άθλος Ορεστιάδας – Παναθηναϊκός 0-3: Άνετη πρόκριση στα ημιτελικά για το Τριφύλλι

Την πρόκριση του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, αφού επικράτησε με χαρακτηριστική άνεση 3-0 σετ του Άθλου στην Ορεστιάδα.

Οι Πράσινοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αφήνοντας πίσω τις δύο ήττες από τον Ολυμπιακό και προκρίθηκαν χωρίς δυσκολίες στους “4” του θεσμού.

Οι γηπεδούχοι πρόβαλλαν αντίσταση μόνο στο τέλος του τρίτου σετ, όταν ισοφάρισαν σε 21-21, ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ήταν καλή στην επίθεση και πήρε και αυτό το σετ αλλά και κατ’ επέκταση την νίκη.

Η τελική φάση του Κυπέλλου ανδρών θα διεξαχθεί το διήμερο 31/3 – 1/4 και τα ζευγάρια του Final 4 θα προκύψουν από την κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 23/2 και ώρα 12:00 στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ.

Τα σετ: 22-25, 19-25, 22-25.