Μπρινιόλι: Τερματοφύλακας που… σκοράρει! (vid)

Ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι φαίνεται να είναι ο εκλεκτός του Ιβάν Γιοβάνοβιτς για την ενίσχυση στη θέση “1”, με τον Ιταλό να αναμένεται να ντυθεί στα Πράσινα άμεσα. Ο 30χρονος γκολκίπερ, εκτός των ταλέντων κάτω από τα δοκάρια όμως φαίνεται ότι μπορεί και… να σκοράρει!

Αναμφισβήτητα, όταν ένας τερματοφύλακας πετυχαίνει γκολ αυτόματα γίνεται highligh καριέρας, κάτι το οποίο έχει καταφέρει ο Μπρινιόλι. Μάλιστα δεν το πέτυχε απέναντι σε έναν τυχαίο αντίπαλο, αλλά κόντρα στη Μίλαν!

Σε μία αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική της Serie A στις 3/12 του 2017, η Μπενεβέντο υποδέχθηκε τους “ροσονέρι”. Με το ρολόι να σημαδεύει το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και το σκορ στο 1-2, ο Μπρινιόλι με μία κεφαλιά που θα… ζήλευαν και οι κορυφαίοι επιθετικοί, νίκησε τον νυν σούπερ σταρ, Τζιανλουίτζι Ντοναρούμα, ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2!