Challenge Cup: Τελειώνει με την Οριόν και βλέπει Ολυμπιακό!

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού αναμένεται να σφραγίσει σήμερα (25/1) την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Challeng Cup, καθώς οι πρωταθλητές θα υποδεχθούν στις 17:30 την Ολλανδική Οριόν, στο δεύτερο παιχνίδι των δύο ομάδων για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στο πρώτο ματς οι “πράσινοι” είχαν επικρατήσει με 3-1, κάτι που σημαίνει πως χρειάζονται μόλις δύο σετ για να σφραγίσουν και τυπικά την πρόκρισή τους. Σε περίπτωση νίκης των Ολλανδών με 3-0 ή 3-1, τότε οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο “χρυσό” σετ.

Αξίζει να σημειωθεί πως το “τριφύλλι” θα αντιμετωπίσει κατά πάσα πιθανότητα τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά! Για την ακρίβεια το σύνολο του Δημήτρη Ανδρεόπουλου θα βρει απέναντί του τον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακός – Στεάουα Βουκουρεστίου.  Στο πρώτο ματς οι “ερυθρόλευκοι” είχαν κερδίσει με 3-1 σετ στο Ρέντη, ενώ η ρεβάνς της Ρουμανίας έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη (26/1) στις 18:00.

Ο 58χρονος τεχνικός των “πράσινων” πρόκειται να έχει όλους του παίκτες του στη διάθεσή του. Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Mάρκο Σγκρο από το Σαν Μαρίνο και ο Ούγγρος Τάμας Τζάμπορ. Η διάθεση εισιτηρίων γίνεται μόνο ηλεκτρονικά, επομένως δε θα υπάρχουν εισιτήρια στο γήπεδο.