Challenge Cup: Τότε ορίστηκε το Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου στις 20:00 ορίστηκε ο πρώτος αγώνας ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό για τα ημιτελικά του Challenge Cup.

Οι δύο “αιώνιοι” θα παλέψουν για ένα εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό. Ο πρώτος αγώνας θα πραγματοποιηθεί με γηπεδούχους τους ερυθρόλευκους στου Ρέντη, ενώ αναφορικά με τη ρεβάνς, αυτή δεν έχει οριστεί ακόμη.

Οι Πράσινοι θα αντιμετωπίσουν για δεύτερη φορά τους Πειραιώτες τη φετινή σεζόν. Η μοναδική φορά που το Τριφύλλι “μονομάχησε” με τον Ολυμπιακό στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ήταν στο Μαρούσι για το πρωτάθλημα, με την ομάδα του Ανδρεόπουλου να πανηγυρίζει εν τέλει τη νίκη με 3-2 σετ.