Χαστούκι #mexritelous και από το Παγκράτι!

O Ολυμπιακός ηττήθηκε εύκολα από το Παγκράτι στο κλειστό του Μετς, το οποίο βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας στην Α2, με σκορ 79-65. Η ομάδα του Παγκρατίου σημείωσε μόλις την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στους “ερυθρόλευκους”. Μετά το ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (31-36), οι γηπεδούχοι, που έχουν ρεκόρ πλέον 3-10, ανέβασαν στροφές και κυριάρχησαν απόλυτα, έχοντας επιμέρους 23-12 στο τρίτο δεκάλεπτο και 25-17 στο τέταρτο.

Για το Παγκράτι  σε μεγάλη μέρα ήταν ο Μίλοβαν Ντράσκοβιτς, που σημείωσε νταμπλ νταμπλ με 20 πόντους και 15 ριμπάουντ, ενώ μεγάλα σουτ πέτυχαν οι Νίκος Μίχαλος (15 πόντοι) και Διονύσης Μουστόπουλος (11 πόντοι, 7 ριμπάουντ). Από τη  ομάδα του Πειραιά ο μόνος που ξεχώρισε ήταν  ο Πέτρος Μελισσαράτος με 28 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Δεκάλεπτα: 12-15, 31-36, 54-48, 79-65