Χρήσιμα φιλικά συμπεράσματα

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα με 2-1 στις λεπτομέρειες από την ισχυρή ομάδα της Ολυμπιάδας Υμηττού που αγωνίζεται στη μεγάλη κατηγορία.

Η διαφορά των δύο κατηγοριών δεν φάνηκε στο ματς και ο Παναθηναϊκός διεκδίκησε το θετικό αποτέλεσμα μέχρι το τέλος. Μάλιστα αξίζει να σημειωθεί πως το “τριφύλλι” έχασε πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Το γκολ του Παναθηναϊκού σημείωσε η Λόγου στο 47΄ όπου έφερε το ματς προσωρινά στα ίσα 1-1.

Παναθηναϊκός (Χαραλαμπίδης): Θεοδωρακοπούλου, Αλεξάκη (45΄ Σουλάκου), Μανέτα (45΄ Παπαμήτρου)(56΄ Μαρουδίτση), Βιτούλα, Αναστασίου, Καμαριανού, Σιαφαρίκα , Λόγου Δέλλιου, Νταρζάνου και Χριστοφορίδη.