Εξαιρετικός Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο με τη Ζαλγκίρις!

Ο Παναθηναϊκός έκανε μία άψογη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Ζαλγκίρις στο Κάουνας και πήγε στα αποδυτήρια με τη διαφορά να είναι στο +16 (28-44).

Οι “πράσινοι” μπήκαν εξαιρετικά στο ματς και με οδηγό την πολύ καλή τους άμυνα, είχαν εξαιρετικά ποσοστά και στην επίθεση σκοράροντας στην πρώτη περίοδο 27 πόντους και αφήνοντας την Ζαλγκίρις στους 13, αριθμός που αποτελεί το χαμηλότερο ενεργητικό των Λιθουανών τη φετινή σεζόν στο πρώτο δεκάλεπτο.

Το Τριφύλλι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και τελικά στην ανάπαυλα είναι μπροστά με 16 πόντους, έχοντας κάνει εξαιρετική δουλειά και στις δύο πλευρές του παρκέ.

Κορυφαίος για την ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς σε αυτό το πρώτο μισό ήταν ο Ντουέιν Μπέικον, ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.