Ήττα στα σημεία από τον Υδραϊκό

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 9-8 από τον Υδραϊκό για την Α1 πόλο Ανδρών, με το “τριφύλλι” αν μην καταφέρνει να πετύχει την τρίτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Μιχάλη Λαζαρίδη, διατηρούσαν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος. Έτσι ο ημίχρονο βρήκε το “τριφύλλι” να είναι μπροστά με 5-4.

Ωστόσο η εικόνα του αγώνα άλλαξε στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με 9-7. Το μόνο που κατάφεραν οι “πράσινοι” ήταν να μειώσουν σε 9-8 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα.

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 0-2, 3-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γαβαλάς Θ., Δανούρδης, Παπαδημητρίου 1, Ζερβουδάκης, Κουρλιάφτης, Καρακάσης 1, Σιαμάς Π., Πανταζόπουλος, Ρομπόπουλος 3, Χατζηστεφάνου 1, Βέκκος 2, Παπαβασιλείου, Κρατημένος, Σιαμάς Χρ., Παναγιότι.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Θαλασσινός 1, Πρέκας 2, Αλμύρας, Μλάνης 2, Γιάνκοβιτς 1, Άντζιτς 2, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης, Παρτσόγλου, Τζόκας, Βαλαβάνης.