Κ15: Διπλή… απώλεια απέναντι στον Πανιώνιο

Η ομάδα Κ15 του Παναθηναϊκού ήρθε ισόπαλη 3-3 με τον Πανιώνιο στο “Γ. Καλαφάτης”, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με γκολ του Διαμαντή, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν δύο τέρματα κι έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 2-1.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Θωμά Μαυρουδή κατάφερε να φέρει “τούμπα” το ματς και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με γκολ του Καλοσκάμη στο 70′ και του Σπαθάρη στο 75′. Ο Πανιώνιος όμως κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 με ένα αρκετά αμφισβητούμενο πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Μελανό σημείο της αναμέτρησης ήταν οι τραυματισμοί του Λιατίφη και του Νικολετόπουλου. Ο πρώτος έχει σπάσει το χέρι του και θα μείνει εκτός για περίπου έξι εβδομάδες, ενώ ο δεύτερος χτύπησε στα πλευρά μετά από μία άσχημη προσγείωση σε εναέρια μονομαχία.

Μετά την ισοπαλία ο Παναθηναϊκός έφτασε τους 31 βαθμούς και παρέμεινε στη δεύτερη θέση του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος Κ15 της Superleague.

Η σύνθεση του Τριφυλλιού:

Παναθηναϊκός (Μαυρουδής): Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Δάμης, Πιτσώτης, Χασανάγκο, Λιατίφης, Σπαθάρης, Καλοσκάμης, Τόμπρας, Νότας, Διαμαντής.

Ως αλλαγή πέρασαν οι Γεωγουλάκης, Νικολετόπουλος και Ορμενάι.