Κ15: Eύκολη νίκη για το “τριφύλλι” κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης

Η Κ15 του Παναθηναϊκού πέτυχε την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις, επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης.

Το πρώτο γκολ των “πράσινων” ήρθε από τα πόδια του Μαυρίκου στο 66′, με τον σκόρερ να βρίσκει δίχτυα μόλις ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς.  Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα με τέρμα του Λόμπα, μετά τη δεύτερη ασίστ του Γκρεμούτη.

Παναθηναϊκός: Σταμέλλος, Αρβανιτάκης (60’ Βύντρα), Δημακόπουλος (65’ Τριγώνης), Χατζηκωνσταντίνου, Γαζής, Θεοχάρης (65’ Μαυρίκος), Γκρεμούτης, Ρεμούνδος (60’ Κίτσας), Κουρουνιώτης (40’ Δούρος), Λόμπας, Σουχλάκης.

Αστέρας Τρίπολης: Αβράμης, Μονιός, Χριστόπουλος, Κολοσκόπης, Αργειτάκης, Αναστασόπουλος, Μανταζέλης, Παπαευθυμίου, Αδάμ, Καραπαναγιωτίδης, Πιέρρος.