Κατσουράνης: «Η ομάδα χρειάζεται έναν πιο επιθετικό Πέρεθ» (vid)

։ˉʏ / SԅсӠԑɐϋǓ - Ёׁ́ɊǠ(֙ԏÑVɁ: ÃŋǓ ŎQ׏Ӡ/ EUROKINISSI)

Ο Κώστας Κατσουράνης σχολίασε την ήττα του Παναθηναϊκού από τον Αστέρα Τρίπολης στο πρωτάθλημα και στάθηκε στην φάση του πέναλτι.

Παράλληλα, αναφέρθηκε και στο κομμάτι των μεταγραφών, τονίζοντας ότι το Τριφύλλι χρειάζεται έναν επιθετικογενή μέσο.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Έλειψε πάρα πολύ ο Βιγιαφάνιες. Ο Παναθηναϊκός ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο, έπαιζε πάρα πολύ από τα δεξιά. Γενικά, ήταν ανώτερος από τον Αστέρα. Θα μπορούσε να έχει προηγηθεί να έχει καθαρίσει το ματς άνετα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τόσο καλή απόδοση, ο Παναθηναϊκός άρχισε να πέφτει και το παιχνίδι όδευε προς το 0-0. Έγινε όμως η φάση του πέναλτι από λάθος του Σάντσες. Μετά έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει.

Δεν πρέπει να προβληματιστεί ο Παναθηναϊκός για την ήττα. Αλλά πρέπει να το αναλύσει. Ήταν ένα άτυχο αποτέλεσμα, θα έπρεπε να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλία».

Για τις μεταγραφές: «Θα ήθελε άλλο ένα χαφ ο Παναθηναϊκός. Είναι πιο επιθετικογενής ο Λούντκβιστ. Έναν πιο επιθετικό Πέρεθ χρειάζεται η ομάδα».

Για το πέναλτι και το γκολ του Αϊτόρ: «Δεν θα το έδινα, άμα σφύριζα. Το γκολ του Αϊτόρ είναι οφσάιντ».