Μακάμπι: Εντός έδρας “γκέλα” πριν τον τελικό με τον Παναθηναϊκό!

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε εντός έδρας η Μακάμπι Χάιφα απέναντι στη Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του ισραηλινού πρωταθλήματος.

Η προσεχής αντίπαλος των Πράσινων βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό μετά το τέρμα που σημείωσε οι Σούα, ενώ στο 69ο λεπτό ο Πιερό διαμόρφωσε το τελικό 1-1 μετά από πάσα του Ρεφαέλοφ.

Η Μπεϊτάρ αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτά, καθώς αποβλήθηκε ο Μιγκέλ Σίλβα στο 79′ με κόκκινη κάρτα, ωστόσο η Μακάμπι Χάιφα δεν εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή.

Οι Πράσινοι από τη Χάιφα βρίσκονται στην τέταρτη θέση του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς, έξι λιγότερους από την πρωτοπόρο Μακάμπι Τελ Αβίβ.