MVP ο Ντεσπόντοφ στην ισοπαλία της Βουλγαρίας με τη Σερβία – Θετικός ο Μλαντένοβιτς

Βουλγαρία και Σερβία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Ράζγκραντ, για την τέταρτη αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024, με τον Κιρίλ Ντεσπόντοφ να είναι ο κορυφαίος του γηπέδου και τον Φίλιπ Μλαντένοβιτς να αγωνίζεται ως αλλαγή και να έχει θετική παρουσία στο ματς.

Οι Βούλγαροι, με ένα γκολ του Κιρίλ Ντεσπόντοφ από το 47ο λεπτό της αναμέτρησης, κρατούσαν τους τρεις βαθμούς στα… χέρια τους, ωστόσο ο Λάζοβιτς στο 96′, “έσωσε” τον βαθμό για τους φιλοξενούμενους.

Ο Ντεσπόντοφ, ήταν ο κορυφαίος του γηπέδου, αφού πέρα από το γκολ που πέτυχε, έδωσε αρκετές “μάχες” αγωνιζόμενος ως σέντερ φορ, ενώ ήταν και ο παίκτης που εκτελούσε τα στημένα των Βούλγαρων, τα οποία – σχεδόν όλα – εξαιρετικά.

Όσον αφορά τον νέο παίκτη του Παναθηναϊκού, Φίλιπ Μλαντένοβιτς, ο ίδιος πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 71′ και αγωνίστηκε στη θέση του μπακ- χαφ. Ο 31χρονος ήταν αρκετά δραστήριος από την αριστερή πλευρά, βοηθώντας την Σερβία να πιέσει για την ισοφάριση, ενώ έκανε αισθητή την παρουσία του στα λεπτά που αγωνίστηκε.  Από την άλλη, ο Φίλιπ Τζούρισιτς δεν χρησιμοποιήθηκε από τον Ντράγκαν Στοϊκοβιτς και είδε το παιχνίδι από τον πάγκο.