Ο Ρονάλντο πλήγωσε την Ισλανδία του Μάγκνουσον στο φινάλε – Νίκησε ο… Κλάινεσλαχ

Η Ισλανδία του Χόρντουρ Μάγκνουσον, ήταν μία “ανάσα” από το να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Πορτογαλία, όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο με ένα γκολ στο 89′, “σκόρπισε” τις ελπίδες των Ισλανδών.

Ο παίκτης του Παναθηναϊκού αγωνίστηκε για 90 λεπτά και μάλιστα στο αριστερό άκρο της άμυνας. Η Ισλανδία, λίγο έλειψε να μείνει “όρθια” απέναντι στους Πορτογάλους αφού το σκορ ήταν 0-0 μέχρι το 89′, όμως σε εκείνο το σημείο ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε και χάρισε τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό του συγκρότημα.

Όσον αφορά την Ουγγαρία του Λάζλο Κλάινεσλαχ, εκείνη δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Λιθουανία, επικρατώντας 2-0, με τον μέσο των Πράσινων μάλιστα, να μπαίνει ως αλλαγή στο 60′ και να αγωνίζεται για κάτι παραπάνω από τριάντα λεπτά.