Ο Καρέλης σκόραρε ξανά εναντίον του Ολυμπιακού (vid)

Oλυμπιακός και Παναιτωλικός θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση, αφού το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα των δύο ομάδων στο Καραϊσκάκη (για τη φάση των “8” του Κυπέλλου Ελλάδος, βρήκε νικητές του “ερυθρόλευκους” με 2-1. Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς οι ‘Αγρινιώτες” είχαν επικρατήσει με το ίδιο σκορ.

Μάλιστα  και σήμερα όπως και σε εκείνο το παιχνίδι, ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Νίκςο Καρέλης βρήκε δίχτυα στο 84′, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του, αφού ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1. Ωστόσο το τέρμα του Μασούρα στις καθυστερήσεις, οδήγησε τις δύο ομάδες στο έξτρα μισάωρο.