Βλέψεις για την πρώτη του νίκη απέναντι στον Άρη ο Παναθηναϊκός

Ο Γιώργος Δώνης και η παρέα του, αντιμετωπίζει σήμερα (1/7) στις 19:15 τον Άρη στο ΟΑΚΑ για την 5η αγωνιστική των playoffs, με τους Πράσινους να θέλουν να πάρουν το πρώτο τρίποντο ύστερα από 4 αγωνιστικές όπου έκανε 3 ισοπαλίες και μια ήττα. Οι 3 ισοπαλίες ήρθαν με τον ΠΑΟΚ, την ΑΕΚ και τον ΟΦΗ, ενώ η ήττα ήρθε από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκης.

Ο Παναθηναϊκός ύστερα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο με τον ΟΦΗ, έδειξε σαφής βελτίωση στην επανέναρξη χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει την πρώτη του νίκη, παρόλο που βρέθηκε κοντά. Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού βέβαια νιώθουν πως αδικήθηκαν από την διαιτησία, καθώς δεν σφυρίχτηκε πέναλτι υπέρ του Καμπετσή στις καθυστερήσεις του αγώνα. Παρόλα αυτά, το Τριφύλλι θέλει σήμερα να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις, όμως και να τις συνδυάσει με την νίκη.