Πάλι στο δρόμο του Τριφυλλιού ο Σιδηρόπουλος

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος θα είναι υπεύθυνος του VAR στον αγώνα του Παναθηναϊκού κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, το Σάββατο (22/2-19:30), στο γήπεδο “Θ. Κολοκοτρώνης”. Ο Έλληνας ρέφερι είναι γνωστό πως προκαλεί συνεχώς παράπονα στον Παναθηναϊκό, καθώς όποτε έχει κληθεί είτε να σφυρίξει αγώνα του Τριφυλλιού, είτε να είναι υπεύθυνος VAR, υπάρχουν αμφισβητούμενες φάσεις.

Ας δούμε αναλυτικά σε ποια παιχνίδια του Παναθηναϊκού φέτος, είχε κάποια ιδιότητα ο Τάσος Σιδηρόπουλος, αλλά και τι έγινε σε αυτά:

7η αγωνιστική

20/10/2019 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ / ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 του Ατρόμητου., με τον Παναθηναϊκό να ζητά πέναλτι στο 39ο λεπτό, στην ανατροπή του Χατζηγιοβάνη.

8η αγωνιστική

27/10/2019 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΛ / ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ
Η ΑΕΛ νίκησε με 2-1 τον Παναθηναϊκό, με τους “πράσινους” να έχουν παράπονα για το ακυρωθέν γκολ του Αργύρη Καμπετσή στο 35ο λεπτό, αλλά και για μία κόκκινη που.. χαρίστηκε στον Ουάρντα, ο οποίος χτύπησε το πόδι του Σχένκεφελντ.

13η αγωνιστική

8/12/2019 ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ / ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR
Ο αγώνας ήρθε ισόπαλος 1-1.

17η αγωνιστική

5/1/2020 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ / ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR
Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0, με το Τριφύλλι να διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε δύο περιπτώσεις. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι υπήρξε ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος!

19η αγωνιστική

19/1/2020 ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ / ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR
Οι “πράσινοι” νίκησαν με 1-0 τους “Ακρίτες”.

20ή αγωνιστική

25/1/2020 ΑΕΛ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ / ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR

Το Τριφύλλι νίκησε με 2-0 μέσα στο ΑΕΛ FC ARENA. Επιπλέον, διαμαρτύρεται για πέναλτι στο 13ο λεπτό, σε ανατροπή του Νάτζ.